• производ
 • 0,5 теренот FFC FPC SMT Со конектор за плочка со ZIP PCB

  Фабрички FFC конектор FPC конектор со конектор за ZIP жица до плоча

  Спецификација: Стандардна

  Единечна цена: врз основа на количини

  Цртеж: онлајн разговор со нас

  Примена: Широко се користи во телекомуникациска опрема, компјутер, лаптоп компјутер за потрошувачка електроника Механички уред, индустриска област.

   


 • Детали за производот
 • Контрола на квалитет
 • Дознајте повеќе нас
 • Ознаки на производи
 • Физички

  Име на производ FPC FFC конектор со чекор од 0,5 mm
  Боја - смола Беж
  Позлата - Терминал Фосфор бронза
  Материјал - Позлата Парење Калај или позлатена облога над никел
  Материјал - Куќиште LCP UL94V-0 Црна
  Температурен опсег - Работен -40°C до +105°C

  Електрични

  Тековно - Максимум 0,5 Амп
  Напон - Максимум 50V AC/DC
  Отпорност на контакт: Макс. 40 м
  Отпорност на изолатор: 500 М оми мин.
  Издржлив напон: 200V AC/минута

  Детал

  Име на производ FFC FPC конектори
  Сертификација ISO9001, ROHS и најновите REACH
  Време на ракување (време на водство) 7-10 дена
  Пример Бесплатно
  Минимална количина на нарачка (MOQ) 100-500 ЕЕЗ
  Услови за достава EX-Работа
  Услови на плаќање Paypal, T/T однапред.

  Ако износот е повеќе од 5000 УСД, можеме да направиме 30% депозит пред производството, 70% пред пратката.

  Апликација: Сите видови дигитални комуникациски производи, преносни електронски производи, апарати за домаќинство, компјутерска периферна опрема, мерни инструменти, автомобилска електроника, индустриска контрола на воздушниот простор, LED осветлување, медицински третман и други области
  Сервис: Поддржете различни услуги за различни клиенти

  Карактеристична карактеристика

  0,5 теренот FFC FPC SMT со конектор за плочка со ZIP PCB -02 (3)

  Бидејќи FPC конекторите се пофлексибилни и поекономични за простор, тие се многу исплатливи во компактни апликации." FPC конекторот е мал, мала тежина и тенка дебелина, што може ефикасно да ги намали волуменот и тежината на производот и да ја зголеми удобноста за носење. Во исто време, конекторот на FPC има флексибилност, што може да го подобри користењето на склопот во тродимензионален простор А времето на склопување е кратко, што може да ја спаси работата за уредување на редот.

  Развојна насока на FPC конекторот

  Конекторот FPC главно се користи во различни дигитални комуникациски производи, преносливи електронски производи, компјутерска периферна опрема, мерни инструменти, автомобилска електроника и други полиња и стана незаменлив дел во повеќето електронски уреди.Неговите предности се исто така многу очигледни, висока густина, мал волумен, мала тежина, може да ја намали окупацијата на просторот, да ја намали тежината и трошоците.Со цел да се прилагоди на развојот на електронски производи, технологијата на FPC конектори исто така постојано се ажурира и повторувачки, микро-брзински ќе биде општ тренд.

  0,5 теренот FFC FPC SMT со конектор за плочка со ZIP PCB -02 (4)

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1.Верификација на веродостојноста на суровините

  Има своја специјална лабораторија за избраните суровини за верификација на перформансите и следење на квалитетот, за да се осигура дека секој материјал на линијата е квалификуван;

  2. Сигурност на изборот на терминал / конектор

  По анализата на главниот режим на дефект и формата на дефект на терминалите и конекторот, различни уреди со различни опкружувања за употреба избираат различни типови на конектори за прилагодување;

  3. Доверливост на дизајнот на електричниот систем.

  Според сценариото за употреба на производот преку разумно подобрување, спојување на линии и компоненти, диференцирани на модуларна обработка, за намалување на колото, подобрување на доверливоста на електричниот систем;

  4. Доверливост на дизајнот на процесот на обработка.

  Според структурата на производот, користете сценарија, барања за карактеристики за да го дизајнирате најдобриот процес на обработка, преку калапот и алатките за да обезбедите клучни димензии на производот и сродните барања.

    повеќе3 повеќе1 повеќе2

  10 години професионален производител на жици

  ✥ Одличен квалитет: Имаме строг систем за контрола на квалитетот и тим за професионален квалитет.

  ✥ Приспособена услуга: Прифатете мала количина и поддржете го составувањето на производите.

  ✥ Услуга по продажбата: Моќен систем за услуги по продажбата, онлајн во текот на годината, совршено одговара на серии прашања за продажба на клиенти по продажбата

  ✥ Тимска гаранција: Силен тим за производство, тим за истражување и развој, маркетинг тим, гаранција за сила.

  ✥ Навремена испорака: Флексибилното време на производство помага при вашите итни нарачки.

  ✥ Фабричка цена: поседувајте ја фабриката, професионалниот дизајнерски тим, обезбедува најдобра цена

  ✥ 24-часовна услуга: Професионален тим за продажба, кој обезбедува 24-часовен одговор за итни случаи.