За нас

Вовед во компанијата

Dongguan Kaweei Electronic Co., Ltd. е еден од најпрофесионалните производители на жици и конектори во Кина.Се наоѓа во познатиот производствен град-Донгуан.

Од нашиот почеток во 2013 година, обезбедуваме услуги и производи со додадена вредност кои по квалитет, навремена испорака и конкурентни цени, нашиот сопствен продажен тим брзо ги следи барањата на клиентите, а нашиот професионален тим од инженери обезбедува одлични решенија.

Основана

+

Различни конектори

+

Различни појаси

Сертификат

Kaweei има совршен ERP систем, а преку ISO 9001 и UL сертификатот, го применуваме и TS 16949.Компанијата има повеќе од 3000 различни конектори и 8000 различни приклучоци.

Сертификат-01 (1)

Сертификат Kaweei Loge

Сертификат-01 (2)

E523443

Сертификат-01 (3)

E523443

Сертификат-01 (4)

ISO9001 сертификат

1

IATF 16949:2016

2

IATF 16949:2016

3

CP22-051496 GZMR220903078801-CP22-051496 IP68

за нас 02 (1)

Kaweei е опремен со многу автоматски, полуавтоматски машини, за поддршка на силен производствен систем.

Нашата работилница располага со напредна производствена опрема, вклучувајќи машина за печат со голема брзина, машина за калапи со вбризгување со голема брзина, автоматска терминална машина, машина за вертикално формирање, автоматска машина за поврзување жици и автоматска машина за сечење компјутер.Производство на различни видови жици и конектори, а исто така обезбедува услуга за склопување на производи за клиентите.

за нас 02 (2)
за нас 02 (3)
за нас 02 (4)

Имаме професионална опрема за тестирање: вклучувајќи RoHs тестер, 2.5D проектор, анализатор на терминален пресек, тестер за напнатост, тестер за мерење на висина и ширина, CCD тестер за компланарност, тестер за компланарност на алатот, микроскоп за алат, тестер за прскање сол и тестер за изолатор на висок напон.

Сите наши производи направени строго тестирање и инспекција пред испорака.Сите наши производи се усогласени со RoHS 2.0 и REACH.

1
за нас 02 (6)
за нас 02 (7)
за нас 02 (8)

Нашата услуга

Во текот на годините на деловна пракса, задоволството на клиентите е наш врвен приоритет.Наша задача е да обезбедиме одлични производи и добри услуги за сите клиенти.

Сервис за OEM и ODM

Ние поддржуваме некои нарачки OEM и ODM од големи мултинационални компании ширум светот, особено од земји вклучувајќи ги САД, ОК, Германија, Италија, Франција и Јапонија и така натаму.

1
2

Прилагодена поддршка

Kaweei продолжува да го проширува нашиот Оддел за истражување и развој и да прави максимални напори да го надгради квалитетот на нашиот производ и технологијата на производство за да ги задоволи потребите на различни клиенти, да ја подобри нашата конкурентност и производствена способност и да воспостави добро задоволство на клиентите.Сакаме да споделиме информации и искуства со нашите клиенти, да иновираме и да растеме заедно.

Кавеи филозофија

1. Квалитетот на прво место

2. Научен менаџмент

3. Целосно учество

4. Континуирано подобрување

Kaweei со нетрпение очекува да служи за вас овде!

1231231231